SON DAKİKA
Reklam
Reklam

Çavuşoğlu: Kılıçdaroğlu her kritik dönemde ülkemizi ispiyonlamıştır

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu,

Bu haber 04 Mart 2018 - 13:49 'de eklendi ve 568 kez görüntülendi.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan’ı makamında ziyaret etti.  Valilik anı defterini imzalayan Çavuşoğlu’na, el işlemeli tabak hediye edildi.

Bir gazetecinin, “Sizce CHP ittifak yapacak mı?” sorusu üzerine  Çavuşoğlu, Türkiye’nin 16 Nisan referandumundan sonra yeni bir döneme girdiğini  söyledi.

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, 15 Temmuz’da ortaya çıkan hain darbe  girişimi ve Türkiye’yi teslim alma teşebbüsünden sonra bugün bölgede  yaşananların, birlik ve beraberlik ruhunun daha da güçlendirilmesi gerektiği  yönünde en önemli işaret olduğunu vurguladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 15 Temmuz’dan sonraki “Yenikapı  ruhu”nu devam ettirme adına ortaya çıkışıyla beraber Türkiye’de yerli ve milli  kim varsa aynı cephede bir araya geldiğini anlatan Çavuşoğlu, bu süreci  Türkiye’nin hiçbir şekilde yürüyüşüne halel getirmeden devam ettireceklerini  söyledi.

MHP ile birlik ve mutabakat zemininde buluştuklarını ve bunun adına  “Milli Mutabakat” dediklerini aktaran Çavuşoğlu, “Dolayısıyla biz her zaman şunu  söylüyoruz; içerisinden geçtiğimiz konjonktür ve bölgesel faktörler bize bugün  içerideki gücümüzü tahkim etmeyi, dışarıya dönüp bakmayı ve bu süreci  sendelemeden götürmeyi gerektiriyor. Biz daha önce çağrımızı bu noktada yaptık.  Nihayet bildiğiniz gibi hem MHP, son olarak BBP, partimizle beraber bu mutabakat  zemininde buluşmuş oldular.” diye konuştu.

“KILIÇDAROĞLU BİR PROJEDİR…”

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, CHP’nin ne yazık ki 2011’deki  genel başkan değişikliğinden sonra farklı bir duruma dönüştüğünü dile getirerek,  şöyle devam etti:

“Sayın Kılıçdaroğlu, partinin başına geçmesinden itibaren Türkiye’nin  içinden geçtiği her kritik dönemde, aşamada ve eşikte ne yazık ki yerli ve milli  noktadan uzak durarak adeta ülkemizi Batı dünyasının istediği noktaya  ispiyonlayarak tavır almıştır. Gezi sürecinde bu böyle olmuştur. 17-25 Aralık  yargı susturucusu takılmış darbe sürecinde bu böyle olmuştur. Hendek-çukur  terörizminin yaşandığı dönemde Sayın Kılıçdaroğlu ne yazık ki göndermiş olduğu  milletvekilleriyle bölgede Türkiye Cumhuriyeti’ni katliam yapmakla itham etmiş ve  bunu web sayfasına koymak cüretini göstermiştir. Bana göre de hep söylüyorum;  Kılıçdaroğlu bir projedir ve en önemli projesi de Türkiye’nin yurt dışından maruz  kaldığı saldırılarda ve ithamlarda, yurt içinde onlara payanda olacak bir argüman  olarak ortaya çıkmak olmuştur. Ne yazık ki görüntü ve fotoğraf bize  Kılıçdaroğlu’nun durduğu yerin hiç de milli ve yerli olmadığını gösteriyor. Kaldı  ki bu noktada milli ve yerli düşünen CHP seçmenini de buradan uzak tutmak gibi  bir misyonu olduğunu da düşündürüyor. Yani Kılıçdaroğlu en başta kendi seçmenini  yerli ve milli olmaktan uzak tutacak bir görünüm sergiliyor. Bunu birçok  vesileyle görüyoruz. Şimdi baktığımız zaman Kılıçdaroğlu’nun bugün bir araya  gelebileceği siyasi kadrolara, siyasi partilere baktığımız zaman geriye kala kala  bir HDP kalıyor. HDP ile Kılıçdaroğlu’nun da yol yürümesi bizi şaşırtmıyor.  Nitekim ‘adalet yürüyüşü’ dediklerinde birlikte yol yürüdüler, birçok noktada  birlikte yol yürüdüler.”

“SİHA’LARIMIZIN BAŞARISI KİMİ RAHATSIZ EDİYOR ÖNCE?”

Çavuşoğlu, 7 Haziran seçiminde CHP’li genel başkan yardımcılarının bir  parti meclisinde “Biz ailecek HDP’ye verdik.” demelerini de hatırladıklarını  anlatarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Onun ötesinde biz bir şey daha hatırlıyoruz; özellikle Güney  Afrika’da gerçekleştirilen Sosyalist Enternasyonaller Kongresi’nde bir bildirinin  altına imza atıldığı ve o bildirinin maddelerinden bir tanesinde PKK’yı bir  ‘özgürlükçü halk hareketi’ olarak tanımlayan bir metin vardı. Bunun altına da  imza atıldı. Kaldı ki bugün baktığımız zaman SİHA’larımızın başarısı kimi  rahatsız ediyor önce? CHP içindeki kimi milletvekillerini rahatsız ediyor.  Terörist cenazelerinde gözyaşı dökenlerin hangi partiden olduğuna baktığımızda,  bunlar CHP’li olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla bu noktada şaşırtıcı bir şey  zaten değil bizim için. Onlar da bunu hiçbir zaman inkar etmiyorlar. Biz ‘Yerli  ve milli ittifak, milli mutabakat’ dedik, dolayısıyla onlar da adını ne koyarlar,  kendileri bilir.”

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, valilik ziyaretinin ardından  restorasyon çalışmaları devam eden Rüstem Paşa Camisi’ni gezdi. Daha sonra öğle  yemeği için bir restorana giden Çavuşoğlu, yolda karşılaştığı vatandaşlarla  sohbet etti.