SON DAKİKA
Reklam
Reklam

OHAA

Bu haber 26 Mayıs 2018 - 18:25 'de eklendi ve 354 kez görüntülendi.

İlgilenenler bilir her yıl Mayıs ayında ilçemizin medar-ı iftiharlarından Mahmut Esat Efendi anılır. Son 12yıldır bu anma etkinliği Gazeteciler Cemiyeti yapardı. Bu yıl etkinliği Tapu Kadastro genel müdürlüğü ulusal çapta bir anma olarak düzenlemiş ve bu meyanda ilçemizde bir program oluşturulmuş.

Programa bakan yardımcısı, genel müdür bölge müdürü seviyesinde ve sanatçılardan oluşan bir misafir ve yerel protokol, siyasi partiler, stk başkanları, basınımızın güzide ..! temsilcileri ve avamdan, reayadan bazı insanlarımız katılım sağlamışlar.

Hükümet konağı önünde Mahmut Esat Efendi büstünde çelenk bırakıldıktan sonra Ahmet Cengiz Kültür merkezinde programdan sonra şöyle bir anons; “Değerli konuklar yemek sadece Ankara’dan gelen misafirlere siz dağılın mealinde.”

Şimdi bu ne demek ? Sen sadece başkasının etkinliğine sırf siyasi reklamın için sahip çık, Ramazan mübarek gün saatlerce insanları o salona tık sonra iftara yakın bir zamanda siz gelmeyin ben bu Ankara taifesi ile yemek yiyeceğim siz yanıma yakışmazsınız gibi bir hal tavır.

Siyasi parti temsilcilerinden sadece ( hiç sevmemesine rağmen) AKP ilçe başkanını alıyor yanına. CHP ilçe başkanına bir müdür, MHP ilçe başkanına kendisi gelme diyor.

Tabi bu arada basınımızın güzide..! temsilcileri de geri dönenler arasında, tabi bu arkadaşlara defalarca dedim bu kadar fazla yalarlarsa cıvıyacağı belliydi. Kimsenin bu zevzeğin vereceği yemeğe ihtiyacı yok ama, logonla ve her yere atmaya meraklı olduğun imzanla davetiye bastır sonra niye geldin. Yahu ne imza merakın var senin? Geçen bir cenazede oturduğum taburede kıçımın altında bile imza.

Efendim görgü başka şey, ne okulda, ne fakültede kazanılmıyor. Fıtratında olacak fıtratında.

Arif Bilgin
Arif Bilginabilgin_yesevi@hotmail.com