SON DAKİKA
Reklam
Reklam

ŞEHİT SIRTINDAN REKLAM ve ŞEHİT BABASINDAN PARA TIRTIKLAMAK

Bu haber 15 Kasım 2018 - 21:44 'de eklendi ve 1.545 kez görüntülendi.

Malumu aliniz seçim yaklaştıkça atraksiyonlar artıyor. Ama bugün duyduğum ve anlatanın dürüstlüğünden emin olduğum için doğruluğuna inandığım bir olay var ki akla zarar, bu kadarda olmaz dedirten.

Aslında sadece anlatan değil bu işin birkaç yüz şahidi var. Efendim kahrolası terörün tüm ülkemizi olduğu kadar acısı ilçemizi de yakan şehitlerimiz var. İşte bu şehidimizin köyünde tüm köylerimizde olduğu gibi yaz aylarında şenlik yapılır. İnsanımızın bir araya gelebildikleri hoş bir olaydır. Bu şenliğe katılan Abbas ve şürekası Ankara’dan bir etkili yetkilinin de bulunduğu bir gurupla o köye giderler. Orada şehidin ailesine ve toplu halde bulunan köylüye “burada şehidimizin hatırasına bir park yapacağız öyle ki 12 dönümlük bu arazide her şey olacak ve şehidin adını bu parka vereceğiz”.

Siz orada olsanız ne yapardınız? İşte o belde halkı bu müjde ile sevine dursun işin başka şekle dönüşmesi gecikmez. Abbas’ın maiyetinden aslında o köylü olan kifayetsiz şehit babasını çağırır ve şöyle der; amca biliyorsun park yapacağımız alan oldukça büyük, biz betonunu vereceğiz ama tel ve diğer masraflar için sende elini taşın altına koy, okulun duvarları da yapılacak ve oraya da oğlunun adı verilecek

( okula isim vermek bu hadsizin işi değil)…

Ne kadar elini taşın altına konması istendi şehit babasından bilmiyorum ama olay bu.

İşte zurnanın zırt dediği yer. La oğlum insana demezler mi?

Antalya’da “köpüklü” tatil kadar mı pahalı bu park?

Konya’da lüks otelde basın toplantısına ödenenden daha mı fazla para lazım?

Sizin malikanelere !!! harcadığınızdan daha mı çok?

Binlerce basılan kendi reklam mecmualarından daha mı pahalı?

Siz şehidin aziz hatırasını bile rant a çevirmekten utanmadınız mı? Canından bir parça, ciğer paresi evladını vatana hediye eden o babadan siktiri boktan üç kuruşluk tel için para istemeye iten ruh haliniz ne mene bir şey? Sonra sen kimsin ki okula ve parka şehidin ismini vereceğiz diyorsun. Okula milli eğitim bakanlığı verir, parka belediye meclisi sen kimsin?

İşte Abbas ve şürekasının son çırpınışın verdiği halleri bu..

Şunu da söylemek isterim. Ankara’dan gelen etkili-yetkili bu işin başında park sözü verilirken orada, sonunda yenilen halt tan haberi olduğunu sanmıyorum.

Arif Bilgin
Arif Bilginabilgin_yesevi@hotmail.com