SON DAKİKA
Reklam
Reklam

MHP’li Akçay: Bu son derece çiğ, gerçek dışı ve yalan bir iddiadır

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, MHP Grubu’nun, CHP  Grubu’ndan

Bu haber 09 Mart 2018 - 15:29 'de eklendi ve 697 kez görüntülendi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, CHP Grup Başkanvekili  Özgür Özel’in, MHP’nin CHP’den “Seçim Güvenliği Raporu”nu istediğine yönelik  açıklamalarını anımsattı.

“Bu son derece çiğ, gerçek dışı ve yalan bir iddiadır. Biz ne MHP TBMM  Grubu ne de genel merkez olarak bu raporu CHP Grubu’ndan asla talep etmedik.”  diyen Akçay, bunu talep edebilecek, iki grup başkanvekili ve grup müdürü olmak  üzere üç kişi bulunduğunu; bu üç kişinin de böyle bir talebi olmadığını bildirdi.

“Randevusunu kabul etmediğimiz CHP’nin raporunu niye merak edelim.”  ifadesini kullanan Akçay, şunları kaydetti:

“Kaldı ki CHP’nin raporu kamuoyuna açıklandı, gazeteler yazdı. Ayrıca  dün CHP’nin internet sitesinde de yer aldı. Saklı, gizli, merak edilecek, CHP’den  istenecek bir rapor yok. Bizim de böyle bir merakımız yok. Her şey ortada ve net  iken niye biz CHP’den bu raporları isteyelim. Sadece grup personeli olan Ömer  Çakmak kardeşimiz, kendi kişisel merakından bu raporu sormuş. Kurumsal tutumun  farkında olmadan, iyi niyetli bir şekilde… CHP grup personeli de kendi grup  başkanvekiline söylemiş. Bunlar yemiyor, içmiyor, sanki MHP böyle talepte  bulunmuş gibi açıklama yapıyorlar.

CHP’nin yaptığı, kendilerine randevu vermeyişimizin hazımsızlığının  yansımasıdır. Basit bir çiğlikten öte bir şey değildir. CHP Grup Başkanvekili  Özel’i kınıyorum.

CHP’nin yapmak istediği gizli ittifak arayışıdır. Hala merdiven altı  siyaset yapıyorlar. CHP, şimdiden yapılacak seçimlere havlu atmıştır. CHP,  seçimde yaşayacakları yenilginin altyapısını hazırlama gayreti içinde. Kişilikli,  vakur davranmalarında büyük fayda var.”

Öte yandan MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta da yaptığı yazılı  açıklamada, Özel’in, MHP’ye karşı çirkin bir saldırıda bulunduğunu belirterek,  “Özgür Özel, mal bulmuş mağribi gibi anlamadan, bilmeden, çaresizlik ve  tükenmişlik içinde açıklamada bulunarak, buradan bir siyasi malzeme çıkarmaya  çalışmıştır. Özgür Özel’i siyasi nezakete davet ediyorum.” ifadesini kullandı.