SON DAKİKA
Reklam
Reklam

YENİ SAHNE HASBİHAL TİYATROSU

Bu haber 10 Şubat 2018 - 12:21 'de eklendi ve 1.199 kez görüntülendi.

Yerel seçimlere bir yıldan fazla zaman var, ancak ne hikmetse bu çarşının esnafında hareket erken başladı. İktidar partisi her zamanki canlılığı ile sahada, Ana muhalefet partisinin şehrimiz temsilcileri yeni kongrelerinin kendilerine verdiği enerji ile sahada. Enerjileri önümüzdeki aylarda nereye kadar dayanır bilmiyorum.

MHP ilçe teşkilatının varlığı tartışılır. Tabelaya bakarsan var ama ne sahada ne basında yoklar. Yinede günahlarını almayayım ama ilçe başkanı birkaç “otel” toplantısında göründü. Önceleri “Meralist” otel toplantılarında dün gördüğüm bir fotoğrafta ise Antalya’da MHP toplantısında. Adamın bir otel zaafı var veya “omurga” sorunu var ve bu otellerde bu işin doktoru var omurga tedavisi yaptırıyor.

İşte hareketlenmenin başlaması ile bir tiyatro gurubu oluşmuş ilçemizde. Tiyatronun adı “hasbihal”. Bu tiyatro köy ve mahallelerde gösteri yapıyor. Dekorlar göz alıcı, mavi veya turkuaz panolar seyirci konforu düşünülerek hazırlanmış masa örtüleri.

İşte bu tiyatro gurubu geçen gün Toros dağlarının eteklerinde bir mahallede “Belediye” oyununu sahneye koymuş. Oyun temaları standart ve oyuncu seyirci arasında diyaloglarla zenginleştirilmeye çalışılmış.

Oyunun bir yerinde “Belediye Başkanı” rolünü canlandıran oyuncuya seyirci derki; mahallemizde bulunan okulun tüm eksiklerini sağ olsun MEB müdürümüz yaptırdı ancak okul duvarları yıkılmak üzere onu da siz yapsanız.Belediye Başkanı” rolünü üstlenen oyuncu; derhal, tabi  ki der “müdür” rolündekine talimatı verir.

Ertesi gün İlçe Milli Eğitim müdürlüğüne bir yazı gelir.

“ …… Mahallemizde bulunan okulun bahçe duvarları tehlike arz ettiğinden acilen yaptırın

İmza- Hasbihal tiyatrosu baş oyuncusu.

Hadi oradan acemi artis….

Arif Bilgin
Arif Bilginabilgin_yesevi@hotmail.com